Комп'ютерна томографія (КТ) проводиться для діагностики органів черевної порожнини та нирок, дихальної та кісткової систем людини.. Найчастіше КТ використовують, щоб визначити точне розташування травм.
– За допомогою комп'ютерної томографії можна, можливо побачити легеневу тканину, бронхіальне дерево, лімфатичні вузли, кровоносні судини (у тому числі аорту, легеневі вени). КТ дозволяє виявити осередкові та дифузні процеси, визначити їх характер, поширеність, локалізацію, ступінь вираженості змін.
В разі КТ – це рентгенівське випромінювання, яке дає уявлення про фізичний стан речовини, а при МРТ – Постійне і пульсуюче магнітні поля, а також радіочастотне випромінювання, що дає інформацію про розподіл протонів (атомів водню), тобто про хімічну будову тканин.
За допомогою проведення КТ можна виявити як об'ємні новоутворення, так дрібні ракові вогнища. Чим добре це дослідження, так це тим, що зображення, що передається томографом, дозволить обстежити будь-який тип тканини – від м'яких до кісткових.