На думку лікарів, від читання у темряві, змін у будові очей не відбувається. Очні яблука набувають своєї звичної форми, коли причина їхньої напруги вже зникла. Наші очі підлаштовуються під будь-який ступінь освітленості. У темряві зіниці розширюються, щоб пропустити на сітківку більше світла.
Коли телефон вимикають, мозок не встигає обробити інформацію, що одне око ніби працює в режимі денного світла, а друге – у нічному режимі. Це і спричинило тимчасову втрату зору. Якщо подібне відбувається часто, це може призвести до стійкого порушення зору.
На думку лікарів, користуватися мобільними пристроями в повній темряві украй небезпечно для зору. Так, один 26-річний китаєць, любитель тривалих нічних листування зі своєю дівчиною через sms, отримав відшарування сітківки і мало не втратив зір. Медики були змушені терміново прооперувати молоду людину.
Створення сприятливого середовища для роботи – важливий крок до забезпечення морального та фізичного здоров'я людини. За комп'ютером зручніше працювати при розсіяному бічному світлі. У повній темряві від монітора очі одержують додаткове навантаження. Також очі напружуються від недостатнього освітлення клавіатури.