Небезпека крипторхізму – в збільшується з віком ризик безпліддя та ризик розвитку раку яєчка. Крім того, у 60-80% спостережень при крипторхізм спостерігається пахова грижа, яка може ущемлятися. Висока ймовірність перекруту яєчка та травматизації його в пахвинному каналі.
Найкращий вік для оперативного лікування крипторхізму у дитини – 1-2 роки. У дуже поодиноких випадках, при можливості ускладнень та ризик травмування яєчка в паховому каналі, при крипторхізм у хлопчиків операцію проводять до року. До 7 років допускаються операції при вторинному крипторхізм.
Протягом першого року життя у більшості немовлят крипторхізм проходить без стороннього втручання, але якщо патологія збереглася до репродуктивного віку, може стати причиною чоловічого безпліддя.
При хибному крипторхізм ніякого лікування не потрібне. Корекція істинного крипторхізму проводиться дитячими ендокринологами, хірургами-урологами. До лікування крипторхізму приступають після досягнення дитиною віку 1 року, доти розраховуючи можливість мимовільного опущення яєчка в мошонку.