Снайпер, як правило, озброюється звичайною гвинтівкою або снайперською гвинтівкою з оптичним прицілом та іншими спеціальними пристроями. Залежно від специфіки майбутнього бойового завдання снайпером можуть застосовуватись інші види стрілецької зброї, інженерних боєприпасів, засобів маскування та інших спецзасобів.
Снайперські гвинтівки бувають неавтоматичними (з поздовжньо-ковзним затвором), магазинними (французький 7,5-мм FR-F1, австрійський 7,62-мм SSG-69, британський L96A1, американський 7,62-мм M24) та самозарядними та ВСС «Гвинторіз», німецька 7,62-мм G3A2F, китайський 5,8-мм (QBU-88, американський 7,62-мм M21).
Для того, щоб стати снайпером, необхідно знати та вміти застосовувати на практиці основні принципи влучної стрільби, які включають прицілювання, положення для стрільби, жим спускового гачка, установку прицілу, облік погодних факторів та приведення до зброї до нормального бою.
Як показує практика, досвідчений снайпер рідко стріляє в головуоскільки це занадто маленька мета, а в тілі є достатньо органів, які можна вразити. Саме тому важливо не забувати про бронежилет, який добре закриває торс солдата та може врятувати життя.