За рівнем теплоусвоєння: 2 Вт/м ºС – Твінблок Д400, проти 4 Вт/м ºС – дерево. Ці цифри означають, що стіна з газобетонного блоку прогрівається в 2 рази швидше дерев’яної стіни. Таким чином, лазня з газобетону швидше прогрівається і краще тримає тепло, ніж дерев’яна.
Баня з піноблоків або дерева що краще
Однак класичним і найбільш вдалим матеріалом для будівництва лазні, як і раніше, залишається дерево. Деревина добре відводить зайву вологу і здатна добре утримувати тепло всередині парилки. Як правило, лазні будують з кругляка сосни або ялини діаметром не більше 250 міліметрів.
Сьогодні в будівництві парилень і саун часто використовують більш міцні та надійні матеріали. Серед найпопулярніших – газоблоки . Якщо ви спантеличені питанням, чи можна будувати баню з газобетону, відповідь однозначна: так. Такий варіант довговічний: термін служби будівель з газоблоків – 50 років і більше.
Ваш вибір – дерев’яна лазня з колоди і бруса природної вологості. Досі ці матеріали є найбюджетнішими для зведення лазні. Однак якісний клеєний брус і тим паче справжній карельський або архангельський сухостій у кілька разів дорожчий за свіжоспиляну (прямо з лісу) деревину. Збережена копія