Поради на всі випадки Поради для дому Як правильно оглянути потерпілого: перші дії

Як правильно оглянути потерпілого: перші дії

При наданні першої допомоги постраждалому дуже важливо провести огляд постраждалого та оцінити його стан. Це дозволить визначити, яку допомогу йому необхідно надати в першу чергу і яких заходів безпеки слід дотримуватись.

Насамперед необхідно перевірити наявність свідомості у потерпілого. Якщо він перебуває у несвідомому стані, слід негайно викликати швидку допомогу та розпочати реанімаційні заходи. Якщо постраждалий перебуває у свідомості, слід перевірити його пульс і дихання. Якщо їх немає, необхідно почати проводити серцево-легеневу реанімацію.

Паралельно з проведенням реанімаційних заходів необхідно перевірити наявність кровотечі у потерпілого. У разі виявлення кровотечі слід негайно вжити заходів щодо його зупинки та обробки рани. Для цього можна використовувати пов'язку або тампон, накладаючи їх безпосередньо на місце кровотечі та чинячи тиск, щоб припинити випуск крові.

Якщо при огляді потерпілого не виявлено ознак свідомості, пульсу та дихання, а також кровотечі, необхідно перевірити наявність інших можливих травм. Це може бути перелом, вивих чи пошкодження внутрішніх органів. У таких випадках необхідно убезпечити постраждалого від додаткових травм та викликати швидку допомогу. До приїзду медичних працівників рекомендується не переміщати потерпілого та провести його іммобілізацію, щоб запобігти загостренню травми

Що потрібно зробити насамперед під час огляду потерпілого
КрокОпис
Крок 1Переконатись у наявності дихання
Крок 2Перевірити наявність пульсу
Крок 3Оцінити наявність кровотечі
Крок 4Стабілізувати шийку хребта
Крок 5Перевірити наявність свідомості та реакції на больові подразники
Крок 6Оцінити стан шкіри
Крок 7Зателефонувати до служби швидкої медичної допомоги

Що включає вторинний огляд потерпілого?

Вторинний огляд постраждалого. Знову опитайте постраждалого та присутніх про те, що сталося. Перевірте у нього ознаки життя та проведіть загальний огляд. До ознак життя відносяться: наявність пульсу, дихання, реакція зіниці світ і рівень свідомості.

Коли проводиться повторний огляд потерпілого?

Вторинний огляд потерпілого проводиться у тому випадку, якщо ви на даний момент не зайняті заходами щодо порятунку життя потерпілого та очікуєте прибуття швидкої медичної допомоги. приймав їжу. Якщо потерпілий непритомний – огляньте його на наявність кровотеч та травм. непритомний, але дихає.

В якому порядку проводиться огляд потерпілого?

Визначити стан постраждалого за наступною схемою: а) свідомість (у свідомості, непритомна, адекватна чи ні, оглушена); б) наявність пульсу на центральних артеріях (якщо пульс відсутній, одразу переступити до реанімації); в) наявність дихання (якщо немає, забезпечити штучне дихання); г) наявність кровотечі та її …

Related Post

Як на айфоні створити точку доступу Wi-Fi: покрокова інструкціяЯк на айфоні створити точку доступу Wi-Fi: покрокова інструкція

У сучасному світі зручний та стабільний доступ до інтернету є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Однак, не завжди на шляху виявиться Wi-Fi мережа, до якої можна було б підключитися. У

Як можна зробити відео уповільненимЯк можна зробити відео уповільненим

Відкрийте програму «Камера». Перейдіть до розділу "Ще". Виберіть «Уповільнення» (іноді називається «Уповільнена зйомка» або «Slow-mo»). Налаштуйте силу уповільнення та почніть запис, натиснувши на червону кнопку.12 січ. 2023 р. Як уповільнити